Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Pomoc Ukrajině

Pomoc UkrajiněDiecézní charita Brno se připojila ke sbírce Charity Česká republika, více na https://www.charita.cz/podporte-nas/darujte/v-zahranici/charita-pro-ukrajinu/, kde je možné zaslat finanční podporu. Tato pomoc se jeví aktuálně jako nejefektivnější – z prostředků je možné zakoupit, co je konkrétně zapotřebí.

Materiální sbírku se zatím nepřipravuje, situace je nepřehledná, není jasné, jak bude možné případnou materiální pomoc na Ukrajinu převézt. Pro okamžitou pomoc uprchlíkům na našem území máme dostatečné zásoby materiální pomoci, pokud se to změní, budeme dál informovat.

Na Linku pomoci Blansko se mohou obracet lidé s přímou nabídkou pomoci, např. možnosti ubytování, telefonní čísla 516 410 668 nebo 737 234 078 . jsou k dispozici nepřetržitě. Správa uprchlických zařízení nabízí svoje ubytovací kapacity a shromažďuje informace o možnostech ubytování pro větší skupiny osob. Informace k možnostem ubytovávání jsou na stránkách MVČR https://www.mvcr.cz/clanek/informace-pro-obcany-ukrajiny.aspx .

Další sbírky na podporu Ukrajiny najdete na darovacím portálu Darujme.cz

Informace o možnostech pomoci se snažíme sumarizovat na webu, kde budou informace stále aktualizovány https://tisnov.charita.cz/pomoc-ukrajine/